Jak mogę kupić Prozac bez recepty?

Prozac Polska

Prozac i jego alternatywa generyczna, fluoksetyna, są lekami przeciwdepresyjnymi. Lek Prozac jest stosowany w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych, bulimii (zaburzeń odżywiania), zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych i zaburzeń panicznych. Lek Prozac może być również przepisywany z innym lekiem o nazwie olanzapina (Zyprexa) w leczeniu depresji maniakalnej spowodowanej zaburzeniem dwubiegunowym.

Lek ten może poprawić nastrój, sen, apetyt i poziom energii oraz może pomóc przywrócić zainteresowanie codziennym życiem. Może zmniejszyć strach, niepokój, niechciane myśli i liczbę ataków paniki. Może również zmniejszyć potrzebę wykonywania powtarzających się zadań (kompulsji, takich jak mycie rąk, liczenie i sprawdzanie), które przeszkadzają w codziennym życiu. Fluoksetyna może zmniejszyć objawy przedmiesiączkowe, takie jak drażliwość, zwiększony apetyt i depresja. Może zmniejszyć zachowania związane z objadaniem się i oczyszczaniem w bulimii.

Gdzie mogę kupić Prozac (Fluoxetine) po niskich cenach?

W naszej aptece internetowej znajdziesz Prozac, który jest sprzedawany pod nazwą Fluoxetine. Sprawdź ceny i upewnij się, że możesz kupić najtańszy Prozac na naszej stronie.

Prozac 20 mg

60€32.47
90€44.04
120€55.60
180€78.72
270€113.40
360€148.09

Prozac 10 mg

90€30.62
180€51.04
360€91.87

Czy mogę kupić Prozac bez recepty?

Tak, zakup leku w aptece Euro-Prozac jest bardzo prosty, ponieważ nie wymagamy od naszych klientów posiadania recepty lekarskiej. Jednocześnie otrzymają Państwo produkt wysokiej jakości, który nie będzie się różnił od tego z apteki.

Jeśli pacjent nie jest przyzwyczajony do przyjmowania fluoksetyny, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem, aby mógł on przepisać odpowiednie dla niego leczenie.

Szybka dostawa w Polsce

Dostępne sposoby dostawy można sprawdzić na stronie zamówienia. Czas dostawy za pobraniem wynosi w Polsce od 2 do 8 dni.

Ogólne informacje o leku Fluoksetyna (Prozac)

Lek Prozac (fluoksetyna) należy do klasy leków zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Jest on stosowany w leczeniu depresji i pomaga podnieść nastrój.

Jak działa Prozac?

Fluoksetyna należy do klasy leków zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Fluoksetyna działa na substancje chemiczne w mózgu, które mogą być wyprowadzone z równowagi u osób z depresją, paniką, lękiem lub objawami obsesyjno-kompulsywnymi. Leki te działają poprzez zwiększenie ilości serotoniny, naturalnej substancji mózgowej, która pomaga utrzymać równowagę psychiczną.

W ciągu 1 do 2 tygodni powinieneś zauważyć pewną poprawę. Może upłynąć 4-5 tygodni, zanim poczujesz pełną korzyść z tego leku.

Jaka jest moc leku Prozac?

Prozac i jego odpowiednik generyczny, fluoksetyna, występują w dawkach 10 mg i 20 mg.

Wskazanie

Prozac 20 mg

Lek Prozac (fluoksetyna) należy do klasy leków zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Jest on stosowany w leczeniu depresji i pomaga podnieść nastrój. Lek Prozac (fluoksetyna) jest również stosowany w celu zmniejszenia lub wyeliminowania objawów zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego (OCD) oraz w leczeniu zaburzeń odżywiania, bulimii.

Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny działają poprzez zwiększenie ilości neuroprzekaźnika, zwanego serotoniną, który jest dostępny w pewnych częściach mózgu. Chociaż po kilku tygodniach leczenia można zacząć czuć się lepiej, pełne efekty działania leku mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach leczenia.

Lek Prozac (fluoksetyna) może być dostępny pod kilkoma różnymi nazwami handlowymi i (lub) w kilku różnych postaciach. Określona marka leku Prozac (Fluoksetyna) może nie być dostępna we wszystkich postaciach lub nie być zatwierdzona do stosowania we wszystkich stanach chorobowych omawianych tutaj. Podobnie, niektóre postacie leku Prozac (fluoksetyna) nie mogą być stosowane we wszystkich omawianych tu stanach.

Lekarz mógł zasugerować stosowanie leku Prozac (fluoksetyna) w przypadku innych schorzeń niż wymienione w tych artykułach informacyjnych. Jeśli pacjent nie omówił tego z lekarzem lub nie jest pewien, dlaczego przyjmuje lek Prozac (fluoksetyna), należy porozmawiać z lekarzem. Nie należy przerywać stosowania leku Prozac (fluoksetyna) bez konsultacji z lekarzem.

Nie należy podawać leku Prozac (fluoksetyna) innej osobie, nawet jeśli ma ona takie same objawy jak pacjent. Przyjmowanie leku Prozac (fluoksetyna) może być niebezpieczne, jeśli lekarz go nie przepisał.

Dawkowanie

W leczeniu depresji, zalecana dawka początkowa leku Prozac (fluoksetyna) dla dorosłych wynosi 20 mg. Po kilku tygodniach lekarz może zalecić zwiększenie dawki, jeśli objawy nie uległy poprawie. Maksymalna zalecana dawka leku Prozac (fluoksetyna) wynosi 60 mg na dobę. Po opanowaniu objawów należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę leku Prozac (fluoksetyna) przepisaną przez lekarza, aby zapobiec nawrotowi objawów. Lekarz może zalecić pacjentowi kontynuowanie przyjmowania leku Prozac (fluoksetyna) przez kilka miesięcy.

Dla zaburzeń odżywiania bulimia nervosa, zalecana dawka dla dorosłych wynosi 60 mg na dobę, chociaż niższe dawki mogą być skuteczne.

Zalecana dawka leku Prozac (fluoksetyna) w leczeniu OCD wynosi od 20 mg do 60 mg raz na dobę.

Wiele czynników może wpływać na dawkę leku, jakiej potrzebuje dana osoba, np. masa ciała, inne schorzenia i inne leki. Jeśli lekarz zalecił stosowanie innej dawki leku niż wymienione tutaj, nie należy zmieniać sposobu przyjmowania leku bez konsultacji z lekarzem.

Lek Prozac (fluoksetyna) jest zwykle przyjmowany raz na dobę, rano. Może być przyjmowany z jedzeniem lub na pusty żołądek.

Ważne jest, aby przyjmować lek Prozac (fluoksetyna) dokładnie tak, jak przepisał lekarz. W przypadku pominięcia dawki należy przyjąć ją tak szybko, jak tylko sobie o tym przypomnimy. Jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy pominąć pominiętą dawkę i kontynuować przyjmowanie zwykłej dawki. Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Jeśli pacjent nie jest pewien, co zrobić po pominięciu dawki, powinien zwrócić się do lekarza lub farmaceuty o poradę.

Lek Prozac (Fluoxetine) należy przechowywać w temperaturze pokojowej, chronić przed światłem i wilgocią oraz przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Nie należy wyrzucać leków do ścieków (np. do zlewu lub toalety) ani do odpadów domowych. Należy zapytać farmaceutę, jak pozbyć się leków, które nie są już potrzebne lub których termin ważności upłynął.

Jak długo działa lek Prozac?

W ciągu 1 do 2 tygodni powinieneś zauważyć pewną poprawę. Może minąć 4-5 tygodni, zanim poczujesz pełną korzyść.

Dostępny formularz

10 mg

Każda zielona kapsułka, oznaczona “Dista 3104” i “PROZAC 10 mg”, zawiera Prozac (fluoksetynę) HCl w ilości odpowiadającej 10 mg Prozacu (fluoksetyny) (32,3 µmoli). Składniki niemedyczne: silikon i skrobia; otoczka kapsułki: alkohol benzylowy, butyloparaben, karboksymetyloceluloza sodowa, disodu edetynian wapnia, FD&C Blue No. 1, żelatyna, żelaza tlenek żółty, metyloparaben, propyloparaben, sodu laurylosiarczan, sodu propionian i tytanu dwutlenek.

20 mg

Każda zielono-żółta kapsułka, oznaczona “Dista 3105” i “PROZAC 20 mg”, zawiera Prozac (fluoksetynę) HCl w ilości odpowiadającej 20 mg Prozacu (fluoksetyny) (64,7 µmoli). Składniki niemedyczne: silikon i skrobia; otoczka kapsułki: alkohol benzylowy, butyloparaben, karboksymetyloceluloza sodowa, disodu edetynian wapnia, FD&C Blue No. 1, żelatyna, żelaza tlenek żółty, metyloparaben, propyloparaben, sodu laurylosiarczan, sodu propionian i tytanu dwutlenek.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku Prozac (fluoksetyna), jeśli :

 • są uczuleni na lek Prozac (fluoksetyna) lub którykolwiek składnik leku
 • w ciągu ostatnich 14 dni przyjmował inhibitor MAO (np. fenelzynę, tranylcyprominę) lub tiorydazynę.

Nie należy przyjmować inhibitorów MAO ani tiorydazyny przez co najmniej 5 tygodni po zaprzestaniu stosowania leku Prozac (fluoksetyna).

Skutki uboczne

Niestety, Prozac nie jest pozbawiony skutków ubocznych. Działania niepożądane mogą być od łagodnych do ciężkich i mogą obejmować

 • Bóle głowy
 • Dziwne sny
 • Zmiany w widzeniu i/lub zawroty głowy
 • Uczucie niepokoju lub zdenerwowania
 • Drżenie lub trzęsienie się
 • Pocenie się lub uderzenia gorąca
 • Suchość w ustach
 • Zmiany w apetycie lub wadze
 • Impotencja, obniżone libido lub trudności z osiągnięciem orgazmu
 • Uczucie zmęczenia, bezsenność
 • Zapalenie zatok
 • Nudności, biegunka i/lub wymioty

Interakcje

Prozac może powodować bardzo poważne interakcje z różnymi innymi lekami. Dlatego zawsze należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, zwłaszcza :

 • Inhibitory monoaminooksydazy (MAOI), w tym pimozyd i tiorydazyna.
 • Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA)
 • Inne SSRI

Jakie są skutki spożywania alkoholu i leku Prozac?

Ten lek może powodować zawroty głowy lub senność. Alkohol może powodować większe zawroty głowy lub senność. Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn ani wykonywać żadnych innych czynności, które mogłyby być niebezpieczne dla pacjenta.